آخرین اخبار
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • مسئولین استان برای تامین کمک های معیشتی اهالی فرهنگ و هنر برنامه عاجل و عملیاتی ارائه نمایند

  مسئولین استان باید پیش از آنکه دیر شود برای تامین کمک های معیشتی اهالی فرهنگ و هنر که ماه هاست هیچ منبع درآمدی نداشته اند برنامه عاجل و عملیاتی ارائه نمایند. به گزارش هروتا :حسین کریمی رئیس انجمن هنرهای نمایشی هرمزگان افزود ” انجمن هنرهای نمایشی استان با بیش از ۲۰۰۰ نفر عضو در  استان […]

  اشتراک گذاری
  19 بازدید
  کد مطلب : 91

  مسئولین استان باید پیش از آنکه دیر شود برای تامین کمک های معیشتی اهالی فرهنگ و هنر که ماه هاست هیچ منبع درآمدی نداشته اند برنامه عاجل و عملیاتی ارائه نمایند.

  به گزارش هروتا :حسین کریمی رئیس انجمن هنرهای نمایشی هرمزگان افزود ” انجمن هنرهای نمایشی استان با بیش از ۲۰۰۰ نفر عضو در  استان در قالب گروههای نمایشی طی این سالها عملکرد موفقی در زمینه تولید و ترویج هنر ازخود داشته است. تولید و اجراهای عمومی نمایش در سراسر استان، برگزاری کارگاهای آموزشی، نشست های تخصصی و حضورگروههای نمایشی درجشنواره های ملی و بین المللی بخشی از افتخارات هنرمندان عضو این انجمن است .

  کریمی افزود: هنرمندان تئاتر استان با کمترین امکانات و حمایت های مالی در همراهی با مردم فعالیت خود را به جد دنبال می کنند و بنده و همکارانم در انجمن هنرهای نمایشی بدون هیچ چشم داشتی و با افتخار برای هنرمندان و هنر استان تلاش می کنیم.

  کریمی اشاره کرد: این انجمن با این حجم از عملکرد و تولید متاسفانه هیچ بودجه جاری و مشخصی ندارد و فقط دوسال یا سه سال یکبار اندک _هزینه ایی بابت حمایت از اجراهای عمومی از سوی مرکز هنرهای نمایشی پرداخت می شود که کمتر از یک درصد هزینه های تولید گروه ها را هم تامین نمی کند.

  کمک های اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان برای  اعزام گروهها، برگزاری جشنواره ها، برنامه های سالانه نیز با پیگیریهای مکرر انجمن و آنهم بصورت بخشی از هزینه های این رویدادها در اختیار قرار می گیرد.

  کریمی ارزش و جایگاه هنرمندان عزیز به عنوان سرمایه های اصلی فرهنگ وهنر استان بیش از این دانست که اینگونه مورد کم توجهی مرکز نشینان قرار بگیرد. متاسفانه در وضعیت شیوع بیماری کرونا آسیب زیادی به هنرمندان تئاتر استان وارد شده و تا کنون هیچ کمک حمایتی برای گروههای نمایشی استان صورت نگرفته است. مسئولین استان باید پیش از آنکه دیر شود برای تامین کمک های معیشتی اهالی فرهنگ و هنر که ماه هاست هیچ منبع درآمدی نداشته اند برنامه عاجل و عملیاتی ارائه نمایند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *