آخرین اخبار
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • گفت وگو با حبیب اله ناصری بازیگروکارگردان تئاتر استان

  لطفا خودتان رامعرفی کنید؟ حبیب اله ناصری هستم متولد مهرماه ۱۳۶۱ شهرستان میناب، دانشجوی کارشناسی مدیریت فرهنگی ، فعالیت هنری خودم را ازسال ۱۳۷۱با حضور در کانون فرهنگی، هنری درالتعلیم کمیل، محله‌ی خیرآباد با گروه سرود آغاز کردم و بعد به دلیل علاقه زیاد به بازیگری وارد گروه طنز کانون شدم و از سال ۱۳۷۸با […]

  اشتراک گذاری
  22 بازدید
  کد مطلب : 2228

  لطفا خودتان رامعرفی کنید؟
  حبیب اله ناصری هستم متولد مهرماه ۱۳۶۱ شهرستان میناب، دانشجوی کارشناسی مدیریت فرهنگی ، فعالیت هنری خودم را ازسال ۱۳۷۱با حضور در کانون فرهنگی، هنری درالتعلیم کمیل، محله‌ی خیرآباد با گروه سرود آغاز کردم و بعد به دلیل علاقه زیاد به بازیگری وارد گروه طنز کانون شدم و از سال ۱۳۷۸با آشنایی بیشتر با تئاتر بصورت جدی وارد این عرصه شدم و فعالیت خودم را ادامه دادم‌.
  اولین باری که بصورت جدی بازی کردید با چه نمایشی بود وچه نقشی داشتید؟
  اولین نمایشی که بازی کردم ،چیچیکای بپ گپو، نوشته زنده یاد ابراهیم زارعی به کارگردانی مشترک، اصغر گردابی و خسرو(فامیل نداره) فکر کنم نهمین جشنواره تئاتراستانی سوره حوزه هنری بود که بعداز آن به عضویت گروه نمایشی آنامیس به کارگردانی حسن سبحانی درآمدم و چندین سال افتخار عضویت دراین گروه را داشتم .
  درحال حاضر عضو چه گروهی هستید و عمده فعالیت شما چیست؟
  بعدازحدود هشت، نه سال افتخار همراهی با گروه آنامیس به پیشنهاد باقررمضانزاده دوست عزیزوهنرمندم که افتخار شاگردی ایشان رادارم برای همکاری باگروه صدف مطرح شد که با اجازه و صلاحدید آقای سبحانی عزیز وارد این گروه شدم و به عنوان بازیگر و دستیار کارگردان فعالیت خودم را ادامه دادم وعلاوه بر تولید واجرای نمایش صحنه ای، تولید واجرای نمایش خیابانی را سرلوحه قرار دادیم که از اواخر دهه هشتاد این اتفاق به لحاظ علاقه شدید به تئاتر خیابانی بیشترشد؛ و درکنارفعالیت درحوزه تئاتر بزرگسال حدود پانزده سالی هست که با تشکیل گروه کودک رنگین کمان دراین بخش به عنوان بازیگر ،مجری ،و…فعالیت دارم وبشدت ازکارخودم راضی هستم.

  به غیر از بازیگری و کارگردانی تئاتر هنر دیگری هم بصورت جدی دنبال می کنید؟
  والا باید عرض کنم که هنوز نمیدانم که این کار من خوب هست یا نه ولی اتفاقی است که در من افتاده و استدلال خودم به خودم این هست که یک هنرمند تئاتر باید ازهنرهای دیگرهم بداند تا موفق تر شود، به همین خاطر سراغ موسیقی رفتم وعلاقه به ساز های کوبه ای دارم و با گروه موسیقی آنامیس همکاری می کنم و نوازنده ساز کوبه ای هستم و از دیگر فعالیت هنریم به دلیل علاقه زیاد حدود هشت سالی میشود که تعزیه خوان هستم و در مراسم تعزیه خوانی نسخه شمر را میخوانم و گاهی اوقات هم نسخه حر، ،وهب وعون را هم میخوانم و با گروه بزرگ مراسم شیروکتل هم همکاری دارم؛و در کنار اینها بسیارعلاقه مند و شیفته تئاترکودک هستم وبا تشکیل گروه رنگین کمان به عنوان مجری و بازیگر در اینجا فعالیت میکنم و از کار خودم بشدت راضی ام.

  به نظر خودتان در کدامیک موفق تر هستین ؟
  این رو بایستی مخاطب من نظر بدهد. ولی برای تمام آنها به یک اندازه انرژی و تلاش داشتم، در بدترین شرایط ممکن زندگی که حتی درس من را تحت الشعاع قرار داد. اما واکنش های مثبتی که بعد از اجراهایم از مخاطبم میگیرم روزنه امید را در دلم روشن نگه داشتم. چرا که استدلال من این است، که در هر کاری آدم باید تلاش کند در حدواندازه خودش بهترین آن کار باشد. خدارا شکر راضی ام
  چند جشنواره در میناب برگزار شد شما به عنوان دبیر و دبیر اجرایی بودید از آن جشنواره ها کمی حرف بزنید؟
  بله، جشنواره تئاتر طنز ققنوس که باهدف ساماندهی و اهمیت دادن به گروه های طنز محلات بود، که به اتفاق دوستان عزیز خودم در سال هایی که به عنوان مسئول کانون بسیج هنرمندان بودم پی ریزی و شروع کردیم روزی که ایده انجام آن را در ذهن داشتم فکرش را نمیکردم انقدر مخاطب پسند از آب دربیاد، ولی بسیار مخاطب پسند بود و از طرف گروه های اجرایی مورد استقبال قرار گرفت؛ و هنرمندان طنز زیادی را به هنر میناب واستان معرفی کرد.
  و چندجشنواره تئاتر خیابانی که به مدد دوستان انجام شد و بنده افتخار داشتم در کنار دوستان عزیز باشم. البته از همراهی و حمایت های جناب آقای رضا اوژند، رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میناب هم در این راستا بخاطر تلاشها و همراهی خوبشان باید تشکر کرد

  مسئولیت های هنری که داشتید را لطفا توضیح بدهید؟
  مسئول کانون بسیج هنرمندان به مدت ۵سال
  مدیر کانون تخصصی تئاتر کانون های فرهنگی، هنری
  مساجد هرمزگان از سال ۱۳۹۰تاهم اکنون
  مسئول دفتر تئاتر خیابانی استان از سال ۱۳۹۸ تا هم اکنون

  از حضور در جشنواره ها و مقام هایتان به اختصار بگویید؟
  طی این مدت در هفت دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور داشتم ودرسی وششمین جشنواره جایزه نمایش برتر از نگاه تماشگران و منتقدان را با نمایش علمدار به خودمان اختصاص دادیم که بنده به عنوان بازیگر، کارگردان و نویسنده حضور داشتم.
  هشت دوره در جشنواره بین المللی
  تئاتر خیابانی مریوان حضور داشتم
  کارگردان برگزیده جشنواره های سواران عشق اصفهان، خلیج فارس تهران، خرداد تهران، یادمان ولایت جیرفت،رضوی یاسوج و هرمزگان و….
  بازیگری اول استان هرمزگان سال ۱۳۹۱

  اگر در تئاتراستان چه اتفاقی بیفتد به نظر شما خوب است؟
  یکی اینکه مدیران به وعده هایی که به هنرمندان دادند عمل کنند اعم از ساخت و تجهیزسالن ها.
  بزرگداشت اساتید و پیشکسوتان تئاتراستان به تفکیک وبه اندازه شان ومنزلت پیشکسوتان تئاتراستان گرفته شود و به پاس احترام به این همه سال فعالیت درخشان و موثر(استاد حسین احمدی نسب، استاد علی رضایی،استاد عبدالرضا بلوچی، استاد قویدل، عطایی، موحدی،نیکرام و….. )

  حرف پایانی
  ممنون و سپاسگزارم از تمامی عزیزانی که برای پیشرفت هنر تئاتر استان تلاش میکنند. دست بوس تمام پیشکسوتان عزیز تئاتر استان هستم و از مسئولین و هنرمندان میخواهم بیشتر قدردان این عزیزان باشند چراکه سرمایه های تئاتر استان هستند. ممنونم از شخص حسین کریمی عزیز و دوستان دیگری که طی این سالها بادست خالی در انجمن هنرهای نمایشی استان بهترین ها را رقم زدندو ممنونم از تک تک هنرمندان عزیز هنر استان از همه که از هرکدامشان درحال یادگرفتن هستم و از همه این عزیزان تشکر میکنم.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *