آخرین اخبار
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • یاداشت یونس دهقانی طراح پوستر سی ودومین جشنواره تئاتراستانی

  یونس دهقانی “طراح گرافیک ،عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران وموسس استودیو گرافیک گویا هنر نمایش به مثابه ققنوسی است که از بین نمی‌رود، و هر بار کامل‌تر از پیش در شکلی تازه زاده می‌شود و همچنان به بقای خود ادامه می دهد. طراحی پُستر سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان هرمزگان نیز با دید “بازیابی” و […]

  اشتراک گذاری
  23 بازدید
  کد مطلب : 3578

  یونس دهقانی “طراح گرافیک ،عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران وموسس استودیو گرافیک گویا
  هنر نمایش به مثابه ققنوسی است که از بین نمی‌رود، و هر بار کامل‌تر از پیش در شکلی تازه زاده می‌شود و همچنان به بقای خود ادامه می دهد.
  طراحی پُستر سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان هرمزگان نیز با دید “بازیابی” و “نوزایی” ایده‌پردازی و طراحی شده است.
  تئاتر هرمزگان حتی در سخت ترین روزهای مبارزه با کرونا به کار خود پایان نداد و همچنان پویا،فعال و سر زنده به راه خود ادامه می‌دهد.
  پُستر این دوره به دور از اِلمان‌های بومی و کلیشه‌ای مرسوم طراحی شده‌ است و در کمینه‌گرایی مطلق خنده و گریه‌ای را نشانمان می‌دهد که وام گرفته از نماد جهانی هنر نمایش است. استفاده از طیف رنگ‌های گرم که خود نماد جنوب و جغرافیای هرمزگان است ارجاعی به خلاقیت، جوانی و اشتیاق در تئاتر هرمزگان دارد که بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد و رنگ زرد برای شادی، امید و انگیزش استفاده شده است.
  رنگ سفید پاکیزگی،امید، برابری و وحدت ، بی طرفی و شروعی دوباره است و رنگ خاکستری مفهوم عقل و هوش و استقلال است.
  نشانه‌ی نوشته‌ی پُستر یک قلم ساده است اما بوسیله بازیگوشی‌های گرافیکی از فرم خام خارج شده و با یک تغییر فرم به شکل کلی از نشان نوشتاری رسیده است .
  در سال‌های اخیر که از عمر جشنواره تئاتر هرمزگان می‌گذر پُسترهای متفاوتی از بهترین طراحان گرافیک هرمزگان ارائه شده است که هر کدام شیوه‌ی خاص خود را داشته‌اند اما در این پُستر سعی کرده‌ام در عین سادگی مفهوم‌سازی را با کمترین عناصر در یک پُستر انجام دهم.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *