آخرین اخبار
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • موافقت وزیر ارشاد با تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام فرهنگی در هرمزگان

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با درخواست استاندار هرمزگان با تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام «کتابخانه مرکزی بندرعباس، مجتمع فرهنگی هنری ابوموسی و مجتمع فرهنگی هنری میناب» و حمایت ویژه اعتباری از «هفته هرمزگان» و ایجاد «گذر فرهنگی» در بندرعباس موافقت کرد. فریدون همتی سه‌شنبه ۲۳دی ماه طی دیداری با صالحی وزیر فرهنگ […]

  اشتراک گذاری
  23 بازدید
  کد مطلب : 4411

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با درخواست استاندار هرمزگان با تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام «کتابخانه مرکزی بندرعباس، مجتمع فرهنگی هنری ابوموسی و مجتمع فرهنگی هنری میناب» و حمایت ویژه اعتباری از «هفته هرمزگان» و ایجاد «گذر فرهنگی» در بندرعباس موافقت کرد.

  فریدون همتی سه‌شنبه ۲۳دی ماه طی دیداری با صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهت تعیین تکلیف تالار فرهنگی بندرعباس و شروع مجدد آغاز عملیات اجرایی آن گفت‌وگو کرد.

  استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از اقدام شایسته و قابل قدردانی دستگاه قضایی در راستای تحقق مطالبه و دغدغه اهالی فرهنگ و هنر، تصریح کرد: حمایت ویژه رییس کل دادگستری هرمزگان و دادستان مرکز استان با تفسیر درست از قانون موجب شد که علاوه بر پیشگیری از هدررفت بیت المال، دغدغه و مطالبه اهالی فرهنگ و هنر در خصوص تالار مرکزی بندرعباس رفع شود.

  وی ادامه داد: تاکنون برای این پروژه ملی هزینه‌های قابل توجهی انجام شده و به همین دلیل پیگیری لازم برای تعیین تکلیف آن صورت گرفت و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

  استاندار هرمزگان همچنین خبر داد در محدوده برکه‌های باران (واقع در محله ۲۲بهمن) بندرعباس، «گذر فرهنگی» ایجاد می‌شود که به گفته‌ی او می‌تواند به رونق گردشگری و توسعه فعالیت‌های فرهنگی منجر شود و این امر نیازمند حمایت ویژه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
  وی ادامه داد: ایجاد این گذرگاه در راستای ارتقای رضایت هنرمندان، درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای این قشر فرهیخته مؤثر خواهد بود.

  استاندار هرمزگان تصریح کرد طبق مصوبه‌ی شورای فرهنگ عمومی استان، از ۵ تا ۱۲ اردیبهشت ماه به نام «هفته هرمزگان» نامگذاری شده و تلاش داریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری موجود در استان، فرهنگ، آداب و رسوم مردم این منطقه را به کشور معرفی کنیم.

  همتی ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده، با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در هرمزگان، خواستار تخصیص اعتبار لازم به منظور تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام فرهنگی با توجه به سال پایانی خدمت‌رسانی دولت تدبیر و امید به مردم هرمزگان شد و گفت: پروژه کتابخانه مرکزی که در دولت نهم عملیات اجرایی آن آغاز شده و اعتبارات مناسبی هم طی این سال ها به آن تخصیص پیدا کرده، با توجه به مساحت زیاد پروژه، نیازمند اعتبارات ویژه برای تکمیل شدن است که اگر به سرانجام برسد، می توان از آن به عنوان یک کار ماندگار حوزه کتابخانه‌ای کشور یاد کرد.

  استاندار هرمزگان تاکید کرد: تکمیل کتابخانه مرکزی بندرعباس، مجتمع فرهنگی ابوموسی و تکمیل مجتمع فرهنگی هنری میناب در اولویت تخصیص اعتبار قرار دارد.

  سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست ضمن قدردانی از اهتمام استاندار هرمزگان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی درزمینه‌ی توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، بیان داشت: اقدامات خوبی در حوزه زیرساختی در هرمزگان انجام شده که ساخت پلاتو و نگارخانه در چهار شهرستان هرمزگان به عنوان جدیدترین اقدامات این حوزه قابل تقدیر است.

  صالحی افزود: اگرچه تحریم‌ها عاملی برای کند شدن پروژه‌ها است، اما توجه دولت به توسعه متوازن زیرساخت‌های فرهنگی با نگاه آماری نیز کاملا مشهود و قابل توجه است.

  گفتنی است، در این دیدار با دعوت استاندار هرمزگان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اردیبهشت ماه سال آینده به منظور افتتاح مجتمع فرهنگی هنری خمیر، مجتمع فرهنگی هنری فین و مجتمع فرهنگی هنری الزهراء بندرعباس به هرمزگان سفر می‌کند.

  به گزارش روابط‌عمومی استانداری، با رایزنی و پیگیری استاندار هرمزگان، عملیات اجرایی پروژه بزرگ و ماندگار نالار فرهنگی به‌زودی در هرمزگان آغاز می شود که پس از طی مراحل صدور پروانه زمان آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *