آخرین اخبار
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • هیات داوران سی و سومین جشنواره تئاتر استانی هرمزگان معرفی شدند.

  هیات داوران سی و سومین جشنواره تئاتر استانی هرمزگان معرفی شدند. دبیر سی سومین جشنواره تئاترهرمزگان طی احکامی جداگانه “اشکان خیل نژاد، “یوسف باپیری” و “آزاده صمدی” را به عنوان اعضای هیات داوران سی و سومین جشنواره تئاتر استانی منصوب کرد. حسین کریمی در گفت و گو با هروتا، افزود: سی و سومین دوره جشنواره […]

  اشتراک گذاری
  27 بازدید
  کد مطلب : 5405

  هیات داوران سی و سومین جشنواره تئاتر استانی هرمزگان معرفی شدند.

  دبیر سی سومین جشنواره تئاترهرمزگان طی احکامی جداگانه “اشکان خیل نژاد، “یوسف باپیری” و “آزاده صمدی” را به عنوان اعضای هیات داوران سی و سومین جشنواره تئاتر استانی منصوب کرد.

  حسین کریمی در گفت و گو با هروتا، افزود: سی و سومین دوره جشنواره تئاتر استان هرمزگان نیز از دوشنبه ۱۷ آبان ماه در پلاتو آفتاب بندرعباس آغاز می شود و پنجشنبه ۲۰ آبان ماه اختتامیه آن در تالار آوینی بندرعباس خواهد بود.

  کریمی در خصوص سوابق هنری داوران اعلام نمود، اشکان خیل نژاد طراح، بازیگر، مدرس و کارگردان تئاتر ایران است. وی از ابتدای دههٔ ۹۰ همراه با یوسف باپیری، نوید محمدزاده، هوتن شکیبا و آرمان کوچکی گروه تئاتر تازه را شکل داده‌است. با اجراهای نخست خود در تئاتر مولوی و عضویت در حلقهٔ تئاتر دانشگاهی توانست به عنوان کارگردان به تئاتر حرفه‌ای ایران معرفی شود. وی پس از فراغت از تحصیل از دانشگاه تربیت مدرس، در کنار کار تئاتر و فیلمسازی به تدریس در دانشگاه ها و اموزشگاه معتبر هنری پرداخت. او هم‌چنین به عنوان بازیگر و گروه کارگردانی سابقهٔ همکاری با هنرمندانی چون دکتر علی رفیعی، داوود رشیدی و محمد یعقوبی را داراست.  او همچنان کارگردان، دراماتورژ و طراح نمایش های: “بالاخره این زندگی مال کیه؟”، “پچ‌پچه‌های پشت خط نبرد”، “پردهٔ سوم؛ صحنهٔ چهارم” (پروژهٔ هملت؛ شکسپیر)”، “پسران تاریخ” می باشد و نگارش و تحقیق چندین مقاله میان رشته ای حوزه تئاتر در نشریات و فصلنامه های معتبر ایران، از دیگر فعالیت های ایشان است.

   کریمی در خصوص سوابق یوسف باپیری عنوان نمود که و طراح، مدرس و کارگردان تجربه گرای تئاتر ایران است. یوسف باپیری یکی از اعضای گروه تئاتر «تازه» است وازجمله کارگردانان های نوگرا و نوجوی تئاتری است که سبک و شیوه کاریش وبازی گرفتن از بازیگرانش، موجب شده شیوه کارگردانی اش متفاوت به نظربرسد. با پیری درمرگ هوتن با استفاده ازنمایش نامه مرگ یزدگرد بهرام بیضایی، جهان اثررا به واسطه شخصیت ها درهم می ریزد. درهرسه نمایش های آخرپاپیری (ویرانی، کامنت و مرگ هوتن) یک گروه تئاتری روی صحنه در حال تمرین برای اجرای نمایش هستند که درنهایت به دلیل بروز مشکلاتی این نمایش ها اجرا نمی شود. هر کدام هم یک موضوع مستقل دارند. یوسف باپیری یکیار کارگردانان فعال کشور در زمینه تئاتر مستند می باشد. باپیری کارگردانی نمایش های:”کامنت”، “مرگ هوتن”، “فتوحات گلشیری”، “پردهٔ سوم؛ صحنهٔ چهارم” (پروژهٔ هملت؛ شکسپیر)” و … را در کارنامه هنری خود دارد.

  وی همچنان بیان نمود آزاده صمدی بازیگر تئاتر، تلوزیون وسینمای ایران است که کارنامه درخشانی در زمینه بازیگری دارد. سرکار خانم صمدی یکی از چهره های مطرح سینمایی کشور است که در چندین سریال تلوزیونی نیز ایفای نقش نموده است و جایزه بهترین بازیگری زن را از جشنواره فیلم فجر نیز در کارنامه خود دارد.

  کریمی در خصوص سوابق نمایشی خانم صمدی اعلام نمود که بازی در نمایش های:آن دیگری”، “نمایش بداهه”، “رؤیای یک شب نیمه تابستان”، “بدون تماشاگر”، “زبان اصلی”، “نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه”، “آیس لند”، “پنج ثانیه برف”، “و؛ و “wow، “بالاخره این زندگی مال کیه؟”، P”2″، “یک کلیک کوچولو”، “روایت ناتمام یک فصل معلق”، “پرفورمنس بی انتخاب”، “مشروطه بانو”،”بی شیر و شکر”، “دریا روندگان”، از جمله سوابق تئاتری ایشان است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *